Cvjetka otkriva proljetnice

Cvjetka je sasvim obična sedmogodišnjakinja s pomalo neobičnom misijom. Naime, jednog je dana načula kako sve više i više vrsta biljaka i životinja nestaje. Kamo i zašto odlaze? To joj nije bilo baš sasvim jasno. Zamolila je mamu da nazove ujnu Višnju.

Ujna Višnja je biologinja i sigurno će znati odgovore na njezina brojna pitanja. I doista je znala! Ujna je, nažalost, potvrdila glasine – neke vrste biljaka i životinja znantvenici stvarno više nigdje ne mogu pronaći. Zbog promjena u njihovom životnom prostoru, bilo prirodnih, bilo nastalih djelovanjem čovjeka, te su vrste izumrle. Cvjetka se zabrinula, no ujna ju je brzo utješila – djelomčno je to prirodan tijek događaja, a kad je ljudski utjecaj u pitanju, svi mi možemo pomoći stručnjacima u spašavanju ugroženih biljaka i životinja.
Najbitnije je imati volje i znanja…

Slikovnicu skinite OVDJE!

 Podijelite Vaše mišljenje