Cvjetka u lovu na šumsko blago

Cvjetka u lovu na šumsko blago

…prošlog petka na sastanku izviđača, u koje se nedavno i Cvjetka uključila, pričalo se o šumama. Cvjetka se nije iznenadila kad je saznala da je 2011. godina posvećena upravo šumama – s ujnom je već podosta razgovarala o tome, no iznenadila se kad je vidjela koliko malo njezini prijatelji znaju o važnosti šuma i koliko su one ugrožene. Pa oni nisu znali da šume u Hrvatskoj prekrivaju više od pola kopnene površine države! Niti da se naše šume mogu pohvaliti vrlo visokim stupnjem očuvanosti, što je posebno rijetko i vrijedno na europskoj, ali i svjetskoj razini. A kamoli da u šumama širom svijeta živi više od 300 milijuna ljudi, dok o njima na različite načine ovisi više od 1,6 milijardi ljudi!…

Nove pustolovine pogledajte OVDJE!Podijelite Vaše mišljenje