Udruga Populus

Udruga za istraživanje i popularizaciju flore – Populus je strukovna, neprofitna i nevladina udruga. Okuplja ambiciozne, svestrane i kreativne biologe, ali i zainteresirane pojedince svih struka i razina obrazovanja, ujedinjene u jedinstvenom cilju – istraživanju i popularizaciji flore.

Osnovana je 10.09.2010. od strane tadašnjih i bivših članova Udruge studenata biologije – „BIUS“ kako bi se podigla razina svijesti o nedovoljno iskorištenom florističkom bogatstvu Hrvatske.

Osnovni ciljevi Udruge prema statutu su:

• popularizacija flore
  • promicanje botanike kao struke
  • djelovanje na području znanstvenog i stručnog istraživanja flore
  • vrednovanje, očuvanje i zaštita prirode i bioraznolikosti primjenom odrednica održivog razvoja
  • poticanje i unapređenje kulturnih, zabavnih i edukativno-istraživačkih djelatnosti civilnog društva
  • povezivanje i suradnja s građanskim, studentskim i drugim organizacijama u Republici Hrvatskoj i svijetu
  • doprinos ostvarivanju modernog, slobodnog, demokratskog, pluralnog, tolerantnog i nenasilnog društva.

Struktura udruge

Tijela Udruge čine Upravni odbor i Skupština. Upravni odbor čine 3 člana (predsjednik, dopredsjednik i tajnik), dok Skupštinu čine svi redoviti članovi udruge.

Upravni odbor:

Marina Škunca (predsjednica)